فروش عمده زعفران صادراتی به ایتالیا

آنچه در این مقاله می خوانید...

صادرات زعفران درجه یک به کشور ایتالیاارزیابی بازار زعفران با کیفیت در کشور ایتالیا پیشنهادات در خصوص فرایند تجارت زعفران درجه 1 دلايل مثبت توسعه روابط درتجارت زعفران قائنات؟صادرات زعفران قائنات به ایتالیا سودآور است؟نحوه محاسبه قیمت زعفران باکیفت
صادرات زعفران به اروپا

صادرات زعفران درجه یک به کشور ایتالیا

پایتخت کشور ایتالیا رُم می باشد که پرجمعیت‌ترین و بزرگترین شهر ایتالیا با دو میلیون و ششصد هزار سکنه و همچنین مرکزیت ناحیه لاتزیو است. صادرات به ایتالیا از گذشته تا به امروز مرسوم بوده است خصوصا محصولی کم دردسر همچون زعفران اصیل ایرانی مورد توجه تجار قرار گرفته است. ایتالیا از نظر موقعیت مکانی در اروپای جنوبی قرار گرفته است و شبه جزیره ای است که به داخل دریای مدیترانه امتداد می یابد و ما بین کشورهای اروپایی از ایتالیا میتوان ب عنوان یکی بزرگترین واردکننده ی محصولات ایرانی می باشد.
باید به ابن نکته مثبت توجه داشت که تعرفه های گمرکی در ایتالیا، نسبت به برخی کشورهای اروپایی دیگر پایین است و می توان بازار مناسبی را جهت صادران زعفران مرغوب ایرانی مهیا نمود.به علاوه، با توجه به گسترش فعالیت بخش های خصوصی شده در این کشور ایتالیا، به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا، با در اختیار داشتن مؤسسات مالی و بیمه ای معتبر می تواند به نوعی معرف تجار ایرانی به اتحادیه اقتصادی اروپا باشد.

صادرات زعفران به اروپا

ارزیابی بازار زعفران با کیفیت در کشور ایتالیا

برای ارزیابی بازار زعفران ابتدا باید بدانیم از میان صادرکنندگان انواع کالا به ایتالیا تنها ایران است که در سال های اخیر با کاهش 9 درصدی از کل سهم صادرات جهانی روبرو بوده است و همچین موضوعی باید زنگ خطر را برای تاجران و فعالان این حوزه به صدا درآورد اما با توجه به افزایش چشمگیر نرخ رشد صادرات زعفران باید در سال های آینده انتظار بازار رقابتی قوی تری را داشت.با افزایش سهم ایران از بازار ایتالیا و با شناسایی و الگوبرداری صحیح از نوع فرآوری و بسته بندیهای اصلی ،که شرکتهای اسپانیایی پیش از صادرات مجدد زعفران ایرانی به ایتالیا، بر روی آن انجام می دهد، امکان پذیر است.ایتالیا در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، شریک اول تجاری ایران است و کشورهای فرانسه و آلمان به ترتیب درمکان های دوم و سوم قرار گرفته اند.

از آنجایی که آب و هوای ایتالیا مدیترانه‌ای است در شمال به دلیل وجود رشته‌کوه آلپ سرد، در جنوب خشک و در کل کشوری تقریباً گرم است در بعضی نقاط این کشور زعفران کشت میشود واما منابع ایتالیا برای کشت زعفران کافی نیست و همین موضوع سبب میشود زعفران باکیفیت و درجه یک از جایگاه ارزشمندی برخوردار است.مجموع صادرات کشور ایتالیا در سال ۲۰۱۷ ، ۴۸۲ میلیارد دلار بود که همین امر سبب شده این کشور را به ۷ مین صادر کننده بزرگ جهان تبدیل کرد وبا اطمینان خاطر نسبت به صادرات دلگرم باشید.

 پیشنهادات در خصوص فرایند تجارت زعفران درجه 1

شما میتوانبد با مکاتبه و ایجاد ارتباط بین پیمانکاران شرکتهای ایرانی و ایتالیایی به مسیرهای همواری را درخصوص تجارت زعفران راه یابید.
با تلاش فراوان می توانید در زمینه حضور بیشتر سرمایه گذاران ایتالیایی جهت مشارکت در طرح های مختلف اقتصادی نظر تاجران ایتالیایی را به زعفران با کیفیت ایرانی جلب کنید.
شناسایی زمینه های ممکن جهت جذب اعتبار صادرات زعفران درجه1 و در کنار آن آشنا نمودن تولیدکنندگان ایرانی با فن آوری روز تولید جهت تولید حجم بیشتر زعفران مرغوب و باکیفیت قابل رقابت جهت حضور دائمی به بازار ایتالیا.
روند تجارت و همکاریهای صنعتی بیانگر این مدعا است که ایتالیا به عنوان یکی از کشورهای صنعتی اروپا می تواند جایگاه مناسبی در استراتژی دراز مدت تجارت زعفران قائنات باکیفیت جمهوری اسلامی ایران درقبال کشورهای صنعتی غربی داشته باشد.

قیمت زعفران نگین صادراتی

 دلایل مثبت توسعه روابط درتجارت زعفران قائنات؟

ایتالیا یکی بزرگترین واردکننده ی محصولات ایرانی وعلی الخصوص زعفران قائنات می باشد.باید به این نکته مثبت توجه داشت که تعرفه های گمرکی در ایتالیا، نسبت به برخی کشورهای اروپایی دیگر پایین تر است و می توان بازار مناسبی را جهت صادرات زعفران مرغوب ایرانی مهیا نمود.
همچنین ترغیب کشور ایتالیا به اعطاء امتیازات حمایتی ویژه سیستم ترجیحات تجاری در صنعت زعفران زیرا ایتالیا دارای زیربناها و اقتصاد صنعتی بسیار متنوع در زمینه تجارت زعفران است.
تلاش برای انعقاد موافقتنامه جامع همکاری تجاری زعفران با کیفیت با اتحادیه اروپا که تجارت ما با ایتالیا به واسطه آن گسترش می یابد.
صادرات زعفران نقش مهمی در اقتصاد کشورها بازی می‌کند چراکه بر رشد اقتصادی، تراز پرداخت‌ها، ثروت، رفاه و حتی اشتغال تاثیر می‌گذارد.

صادرات زعفران قائنات به ایتالیا سودآور است؟

صادرات زعفران براساس پتانسیل‌های صادراتی ایران، توان ورود موثر به بازار کشور ایتالیا را دارد همچنین کیفیت عطر و طعم و بوی بی نظیر زعفران درجه یک ایرنی مشتریان زیادی را به خود جذب می کند و با مقایسه قیمت زعفران در ایران و ایتالیا و دیگر کشورهای اروپایی به این نتیجه میرسیم که بدون شک نه تنها صادرات زعفران کم دردسر است تجارتی پرسود میباشد.

قیمت زعفران در اروپا

نحوه محاسبه قیمت زعفران باکیفت

قیمت انواع زعفران برحسب کیفیت قدرت رنگدهی عیار و عطر و بو این گونه دسته بندی میشود:
زعفران پرس نگین، زعفران سوپر نگین، زعفران نگین درجه یک، زعفران سرگل و اسپری، برای مشتریان ایتالیایی به فروش میرسد، که قیمت هرگونه زعفران درحالت کلی اینگونه به دو بخش تقسیم میشود:
1.عمده فروشی
2.خرده فروشی
اگر شما قصد خرید زعفران درجه یک قائنات به صورت عمده دارید، میتوانید گزینه بسیار مناسبی برا فروش مستقیم به کارخانه انواع نوشیدنی، قنادی ها، رستوران ها و . . .باشید و به صورت عمده قرارداد ببندید، و صادرات زعفران را به صورت عمده بر عهده گیرید، و حتی اگر شما قصد خرده فروشی دارید، میتوانید از طریق هایپر مارکت ها، کری فودها یا اشخاص حقیقی زعفران را به صورت خرد بفروشید.

حتی شما که علاقه مند و مشتاق تجارتی پرسود و کم دردسر هستید قطعا زعفران مناسب ترین گزینه برای ورود به صنعت وسیع صادرات میباشد و مجموعه ی ما برای پشتیبانی از شما و تمام اشخاص علاقه مندبه صنعت پر سود زعفران نمونه های کوچک را تهیه و خدمت شما با پست رایگان درب منزل در سراسر دنیا ارئه میدهیم، تا شمارا برای حرفه ایی شدن و رسیدن به اهدافتان همراهی کنیم تا با حذف واسطه های ناکارامد و کاهش هزینه های گمرک صادرات زعفران درجه 1 کشور عزیزمان را افزایش دهیم.

مجتبی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ی شهر زعفران شما را به خرید بهترین و مرغوب ترین زعفران قائنات دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *