آنچه در این مقاله می خوانید...

زعفران در اسپانیاقیمت زعفران در اسپانیازعفران مناسب برای صادرات به اسپانیاخریداران زعفران در اسپانیاشرایط و قوانین صادرات زعفران به اسپانیاکشور اسپانیا برای خرید زعفران به چند نکته مهم توجه دارد :1- زعفران شیمیایی نباشد :2- مقدار میکروب موجود در زعفران باید کمتر از مقدار گفته شده توسط اداره بهداشت و سلامت اسپانیا باشد3- زعفران تمیز باشد :4- نحوه ی بسته بندی زعفران برای اسپانیا نیز مهم است:5- زعفرانی که می خواهید ارسال کنید حتما باید با برگه ی آنالیز زعفرانی که برای مشتری ارسال نموده اید برابری کند در غیر این صورت مشتری می تواند سفارش را کنسل کند و شما متحمل ضرر شوید.

فروش و صادرات زعفران به اسپانیا

آنچه در این مقاله می خوانید...

زعفران در اسپانیاقیمت زعفران در اسپانیازعفران مناسب برای صادرات به اسپانیاخریداران زعفران در اسپانیاشرایط و قوانین صادرات زعفران به اسپانیاکشور اسپانیا برای خرید زعفران به چند نکته مهم توجه دارد :1- زعفران شیمیایی نباشد :2- مقدار میکروب موجود در زعفران باید کمتر از مقدار گفته شده توسط اداره بهداشت و سلامت اسپانیا باشد3- زعفران تمیز باشد :4- نحوه ی بسته بندی زعفران برای اسپانیا نیز مهم است:5- زعفرانی که می خواهید ارسال کنید حتما باید با برگه ی آنالیز زعفرانی که برای مشتری ارسال نموده اید برابری کند در غیر این صورت مشتری می تواند سفارش را کنسل کند و شما متحمل ضرر شوید.

شرایط صادرات زعفران به اسپانیا چیست؟ چگونه می توانیم زعفران به اسپانیا ارسال کنیم؟ کدام نوع زعفران در اسپانیا خرید و فروش می شود؟ برای آگاهی از فروش زعفران به اسپانیا و قوانین صادرات زعفران به اسپانیا با ما همراه باشید.

قیمت زعفران پوشال در مشهد
اسپانیا یکی از کشورهای بزرگ خریدار زعفران ایران محسوب می شود.همچنین یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپایی است که از ابتدا به دنبال زعفران ایران بوده و از قدیم الایام با تجار ایرانی در زمینه ی زعفران کار می کند.
همچنین جالب است بدانید که با اینکه اسپانیا زعفران ایران را خریداری می کند اما اولین و بزرگترین فروشنده زعفران در دنیا است. اسپانیا زعفران را از ایران به دلیل شباهت زیاد زعفران ایران به زعفران اسپانیا خریداری می کند.
اسپانیا بعد از امارات بیشترین واردات زعفران ایران را به خودش اختصاص داده و آن را در صنایع مختلف استفاده می کند یا در بازار جهانی به فروش می رساند. با توجه به اینکه اکثر کشورها می دانند که زعفران محصول ایران است اما حاضر نیستند از ایران خریداری کنند به دلیل شرایط سیاسی و…. لذا بازار اسپانیا می تواند یک بازار بسیار بزرگ برای خرید و فروش زعفران باشد و شما می توانید با پیدا کردن مشتری در اسپانیا زعفران تهیه کنید و آن را به فروش برسانید.

زعفران در اسپانیا

اسپانیا با اینکه از لحاظ مقدار تولید زعفران و کیفیت زعفران با زعفران کشور ایران قابل مقایسه نیست، اما به واسطه ی سیاست های عالی این کشور، جایگاه خوبی در بازار زعفران بین الملل دارد. مقدار تولید زعفران اسپانیا، پاسخگوی تقاضای آن نبوده و نیست‌ (کیفیت زعفرانش هم به مراتب از زعفران ما پایین تر است). به همین دلیل همیشه یکی از طرفداران پر و پا قرص زعفران ایران، اسپانیا بوده است.
این کشور اروپایی معمولا زعفران ایران را به صورت فله و با قیمت کم از ایران خرید می کند و آن را با قیمت های بالاتر و بسته بندی زیبا، به کشورهای دیگر مخصوصا کشورهای عربی و اروپایی و آمریکایی صادر می کند. یکی از دلایل بالا بودن قیمت زعفران در اسپانیا هم همین است که آنها تولید کننده عمده زعفران نیستند، بلکه بیشتر نقش واسطه گری در بازار زعفران را بازی می کنند، پس طبیعتا باید قیمت زعفران در اسپانیا بالاتر از قیمت زعفران در ایران باشد. اما به این معنی نیست که زعفران به قیمتی که در اسپانیا به فروش می رسد، به همان قیمت از شما خریداری کنند.

لیست قیمت روز زعفران ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

نام محصولقیمت عمده کیلویی
زعفران سوپر نگین درجه یک110 میلیون تومان
زعفران سوپر نگین درجه دو108 میلیون تومان
زعفران نگین درجه یک106 میلیون تومان
زعفران نگین درجه دو99 میلیون تومان
زعفران سرگل درجه یک97 میلیون تومان
زعفران پوشالی درجه یک93 میلیون تومان
زعفران پوشال معمولی91 میلیون تومان
زعفران شکسته درجه یک80 میلیون تومان
زعفران دخترپیچ درجه یک76 میلیون تومان
زعفران سفیدی درجه یک8 میلیون و 500 هزار تومان
پرچم زرد زعفران درجه یک1 میلیون و 300 هزار تومان

قیمت زعفران در اسپانیا

خریداران اسپانیایی معمولا زعفران ایران را به صورت فله خریداری می کنند. به دلیل اینکه هزینه های بار گرمی بالا است و برای خریداران اسپانیایی مقرون به صرفه نیست، همچنین خریداران اسپانیایی زعفران ایران را به صورت فله می خرند و بعد خودشان آن را مجدد با بسته بندی خودشان وارد بازار می کنند.
قیمت خرده فروشی زعفران و قیمت عمده فروشی زعفران با یکدیگر متفاوت هستند. از آنجایی که سفارش های عمده فروشی مقدارهای بالایی دارند، بنابراین قیمت هر گرم زعفران پایین تر از خرده فروشی است. قیمت هر کیلوگرم زعفران عمده در آنجا، تقریبا ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار است. اما توجه داشته باشید که این قیمت فروش زعفران تجار اسپانیایی است و این قیمت را از فروشندگان ایرانی نمی خرند، ولی باز هم فروش زعفران به تجار اسپانیایی از سود خوبی برخوردار است.
قیمت فروش زعفران در اسپانیا (به صورت خرده فروشی) را می توان به راحتی از قیمت خرده فروش ها و برندهای آنها متوجه شد. هر گرم زعفران به صورت خرده فروشی بین ۶ تا ۱۰ یورو قیمت دارد.

قیمت زعفران در اسپانیا

زعفران مناسب برای صادرات به اسپانیا

زعفران پوشال و زعفران سرگل جزو پرطرفدارترین زعفران ها برای اسپانیایی ها هستند. دلیلش این است که زعفران های اسپانیایی هم بیشتر شبیه پوشال به حساب می آیند و به همین دلیل خرید زعفران پوشال برای تجار اسپانیایی از لحاظ قیمتی و فروش بسیار به صرفه تر و بهتر است.

خریداران زعفران در اسپانیا

عمده خرید زعفران در شهر های بارسلونا و مادرید و والنسیا انجام میشود.
همچنین شرکت های دارو سازی، رستوران ها و شرکت های نوشیدنی خریداران عمده زعفران هستند.

شرایط و قوانین صادرات زعفران به اسپانیا

کشور اسپانیا یا به طور کلی کشورهای اروپایی به شدت روی محصولات مواد غذایی حساس هستند.
به دلیل اینکه سالانه مبلغی در حدود ۴۰ میلیون دلار صرف خرید زعفران ایران می شود و سپس زعفران در خود اسپانیا و بعد فروش در کل جهان مورد استفاده قرار می گیرد، لذا سازمان بهداشت کشور اسپانیا بسیار روی زعفران حساس می باشند.
در نتیجه خرید زعفران تقلبی، یا خرید زعفران از مراکز نامعتبر و …. باعث حذف شدن شما از بازار زعفران اسپانیا خواهد شد.

قیمت صادرات زعفران به اسپانیا

کشور اسپانیا برای خرید زعفران به چند نکته مهم توجه دارد :

۱- زعفران شیمیایی نباشد :

منظور این است که رنگ افزودنی یا هر موردی که باعث تقلب در زعفران می شود به زعفران اضافه نشده باشد.

۲- مقدار میکروب موجود در زعفران باید کمتر از مقدار گفته شده توسط اداره بهداشت و سلامت اسپانیا باشد

۳- زعفران تمیز باشد :

تمیز بودن زعفران و نداشتن اشیاء مثل سیم آهنی، سرب، چوب، مو، پرز و …. بسیار مهم است و حتما باید زعفران تمیز ارسال شود.

۴- نحوه ی بسته بندی زعفران برای اسپانیا نیز مهم است:

زعفران باید با حفظ پروتکل های بهداشتی و با دستکش انجام شود زیرا ممکن است دست یک فرد آلوده باشد و کل زعفران آلوده شود که باعث ضررهای زیادی می شود.

۵- زعفرانی که می خواهید ارسال کنید حتما باید با برگه ی آنالیز زعفرانی که برای مشتری ارسال نموده اید برابری کند در غیر این صورت مشتری می تواند سفارش را کنسل کند و شما متحمل ضرر شوید.

به دلیل حساسیت های موجود کشور اسپانیا، مجموعه ی شهر زعفران با ۳۰ سال سابقه در زمینه ی صادرات زعفران و آشنایی با قوانین صادراتی و مخصوصا کشور اسپانیا می توانیم صفر تا صد سفارش زعفران شما را از خرید و بسته بندی و ارسال آن انجام دهیم و شما یا مشتری شما آن را در اسپانیا ترخیص نماید.
همچنین ارسال زعفران به صورت درب تو درب در خارج از کشور در اکثر کشورهای جهان برای ما ممکن است و شما در هرجای دنیا می توانید سفارش خرید خود را انجام دهید و زعفران را درب منزل تحویل بگیرید.
برای سفارش زعفران شما کافیست با مسئولان فروش ما تماس گرفته و سفارش خود را ثبت نمایید.

ceo-shahresaffron

مجتبی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *