آنچه در این مقاله می خوانید...

صادرات زعفران به آمریکابررسی قیمت زعفران در بازار جهانیفروش زعفران ایرانی در سایت آمریکاییخریداران زعفران در کشور آمریکاصادرات زعفران به کشور آمریکا

صادرات زعفران به کشور آمریکا

آنچه در این مقاله می خوانید...

صادرات زعفران به آمریکابررسی قیمت زعفران در بازار جهانیفروش زعفران ایرانی در سایت آمریکاییخریداران زعفران در کشور آمریکاصادرات زعفران به کشور آمریکا

شرایط صادرات و ارسال زعفران به کشور آمریکا چیست؟ قیمت زعفران در کشور آمریکا چقدر است؟ خرید زعفران از آمریکا به چه صورت است؟

صادرات زعفران به آمریکا

بررسی قیمت زعفران در بازار جهانی

زعفران یا طلای سرخ که طرفداران بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد. زعفران یکی از محصولات کشاورزی و با ارزش کشور ایران می باشد و تولید ۹۰ درصد آن در ایران انجام می شود ولی در بازار خارجی زعفران ایران را به رسمیت نمی شناسند. دلیل به رسمیت نشناختن زعفران ایران عدم وجود زیر ساخت های کافی و نبود قوانین درست برای صادرات آن است.
زعفران به صورت فله ای از گمرک ایران خارج می شود و به دست مشتری اسپانیایی می رسد و سپس مشتری اسپانیایی با استفاده از برند سازی زعفران ایران را به قیمت بسیار بالایی در دنیا به فروش می رساند. در واقع سود اصلی این تجارت را فروشندگان اسپانیایی کسب می کنند.
زعفران اسپانیایی در بسیاری از سایت های خارجی به قیمت های قابل توجهی به فروش می رسد.
زعفران یک ادویه ی گران قیمت و با ارزش است که در بسیاری از مشاغل مورد مصرف قرار می گیرد. در هر کشوری مصرف کنندگان عادی و مشاغلی مثل قنادی ، رستوران ها ، داروخانه ها و …. از زعفران استفاده می کنند.
در کشور آمریکا نیز زعفران مصرف زیادی دارد ولی نکته ی حائز اهمیت این است که اکثر خریداران آمریکایی زعفران اسپانیا را خریداری می کنند.
به دلیل مسائل سیاسی بین کشور ایران و آمریکا امکان صادرات زعفران به صورت مستقیم وجود ندارد. در واقع تاجران ایرانی مجبور هستند زعفران را یا به فروشندگان اسپانیایی بفروشند یا هزینه های سنگین را تحمل کنند تا بتوانند زعفران را در خارج از ایران با منشاء غیر ایرانی بسته بندی کنند و سپس به آمریکا ارسال نمایند. اما به دلیل هزینه های سنگین کمتر تاجری حاضر به انجام این کار می شود.
قیمت زعفران در کشور آمریکا به صورت فله در حدود ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار خرید و فروش می شود.
قیمت هر گرم زعفران بسته بندی شده نیز در کشور آمریکا در حدود ۱۵ تا ۳۰ دلار به فروش می رسد.
توجه داشته باشید که این قیمت ها برای فروشندگان آمریکایی است و طبیعتا تاجران ایرانی نمی توانند زعفران را به این مبلغ در آنجا به فروش برسانند.

فروش زعفران ایرانی در سایت آمریکایی

در سایت آمازون که یک سایت آمریکایی می باشد نیز هر گرم زعفران ایرانی بسته‌بندی‌شده توسط دیگر کشورها تا ۳۰ دلار یا ۳۹۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است که قیمت هر کیلوگرم از این محصول حدود ۳۹۰ میلیون تومان می‌شود.
قیمت یک گرم زعفران با بسته‌بندی اسپانیا نیز حدود ۷ دلار یا ۹۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است که قیمت هر کیلوگرم از این محصول ۹۰ میلیون تومان می‌شود.
در این گزارش، قصد مقایسه قیمت فروش زعفران به‌صورت فله‌ای و بسته‌بندی‌های کوچک را نداریم و هدف از اعلام قیمت‌ها به کیلوگرم جلب توجه مخاطب به ارزش افزوده‌ای است که می‌توانست عاید تولید کنندگان ایرانی باشد.
آنچه مشخص است قیمت‌های جهانی زعفران هرگز با قیمتی که این محصول در بازار داخلی کشورمان و آن نرخی که از کشاورزان خریداری می‌شود، همخوانی ندارد به‌طوری که نرخ خرید هر کیلوگرم زعفران از کشاورزان داخلی ۷ تا ۱۰.۵ میلیون تومان است که توسط واسطه‌ها، تجار و حتی سازمان تعاون روستایی خریداری می‌شود.

قیمت زعفران در آمریکا

خریداران زعفران در کشور آمریکا

خریداران زعفران به دو دسته کلی تقسیم می شوند :
۱ – مصرف کنندگان خانگی
۲- فروشندگان
مصرف کنندگان خانگی، خانم ها یا آقایانی هستند که زعفران را برای مصرف شخصی خریداری می کنند.
فروشندگان کسانی هستند که زعفران را از تاجران ایرانی خریداری می کنند و سپس آن را به مصرف کنندگان خارجی می فروشند.
فروشندگان می توانند زعفران را به آشپزخانه ها ، رستوران ها ، کترینگ ها ، قنادی ها ، فروشگاه های زنجیره ای ، داروخانه ها ، کارخانه جات نوشیدنی و … به فروش برسانند. در واقع اگر شما ساکن کشور آمریکا هستید می توانید زعفران با کیفیت و مرغوب ایرانی را خریداری کنید و به تجارت آن مشغول شوید.
در صورت خرید زعفران با کیفیت قائنات کافیست با ما در تماس باشید.

صادرات زعفران به کشور آمریکا

به طور کلی ارسال زعفران به کشور آمریکا سختی های زیادی دارد ولی ما در مجموعه ی شهر زعفران این سختی ها را پشت سر گذاشته ایم و امکان ارسال زعفران به کشور آمریکا را داریم.
به دلیل شرایط سیاسی نامناسب بین ایران و آمریکا ارسال زعفران به صورت گمرکی وجود ندارد. در مجموعه ی شهر زعفران، ما امکان ارسال زعفران از طریق پست ها را فراهم کرده ایم و می توانیم با پست های DHL ، Emirates Post ، FEDEX و .. زعفران را برای شما به صورت درب تو درب ارسال نماییم.
در نتیجه اگر شما در کشور آمریکا در هر ایالتی زندگی می کنید و قصد خرید زعفران دارید فقط کافیست با مسئولان فروش ما از طریق تماس یا واتساپ در ارتباط باشید.

لیست قیمت روز زعفران ۰۱ خرداد ۱۴۰۳

نام محصولقیمت عمده کیلویی
زعفران سوپر نگین درجه یک104 میلیون تومان
زعفران سوپر نگین درجه دو102 میلیون تومان
زعفران نگین درجه یک100 میلیون تومان
زعفران نگین درجه دو99 میلیون تومان
زعفران سرگل درجه یک95 میلیون تومان
زعفران پوشالی درجه یک93 میلیون تومان
زعفران پوشال معمولی91 میلیون تومان
زعفران شکسته درجه یک80 میلیون تومان
زعفران دخترپیچ درجه یک75 میلیون تومان
زعفران سفیدی درجه یک8 میلیون و 500 هزار تومان
پرچم زرد زعفران درجه یک1 میلیون و 300 هزار تومان
ceo-shahresaffron

مجتبی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *