صادرات زعفران ایرانی به قطر

آنچه در این مقاله می خوانید...

انواع زعفران برای صادرات به کشور قطرمتقاضیان زعفران با کیفیت در قطر چه کسانی هستند؟نحوه صادرات زعفران به قطر چگونه است؟ قیمت زعفران پوشال صادراتیقیمت زعفران با کیفیت و روش های ارسال زعفران به کشور قطر

آیا می توان به قطر زعفران صادر کرد؟ چه مجوزاتی برای ارسال زعفران به قطر نیاز داریم؟ قیمت زعفران در قطر چقدر است؟
ابتدا به معرفی کوتاهی از کشور قطر می پردازیم تا در ادامه وارد جزئیات صادرات زعفران شویم. آب وهوای کشور قطر بیابانی با زمستان هایی خنک است که در زمستان درگیر باران های سیل آسایی هستند که دراثر توده هوای سودانی خسارات های فراوانی به بار می آورد اما در تابستان هوا شرجی و بسیار گرم است؛ که این رطوبت مناسب کشت زعفران نیست.

لیست قیمت روز زعفران ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

نام محصولقیمت عمده کیلویی
زعفران سوپر نگین درجه یک110 میلیون تومان
زعفران سوپر نگین درجه دو108 میلیون تومان
زعفران نگین درجه یک106 میلیون تومان
زعفران نگین درجه دو99 میلیون تومان
زعفران سرگل درجه یک97 میلیون تومان
زعفران پوشالی درجه یک93 میلیون تومان
زعفران پوشال معمولی91 میلیون تومان
زعفران شکسته درجه یک80 میلیون تومان
زعفران دخترپیچ درجه یک76 میلیون تومان
زعفران سفیدی درجه یک8 میلیون و 500 هزار تومان
پرچم زرد زعفران درجه یک1 میلیون و 300 هزار تومان

همین امر به سبب کمبود زمین‌های زراعی،باعث شده تا به یکی از بزرگترین واردکنندگان محصولات کشاورزی تبدیل شود. پایتخت کشور قطر دوحه است و در بخش جنوبی خلیج فارس واقع شده ‌است.

کشور قطر مرز آبی با کشورهای ایران، عراق، کویت، عربستان، بحرین و امارات متحده عربی دارد و همچنین مرز مشترک زمینی با عربستان سعودی را نیز داراست. مردم در کشور قطر به زبان عربی صحبت می‌کنند اما در فضاهای تجاری دانشگاهی به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند، که زبان دوم این کشور نیز شناخته شده است.

صادرات زعفران به قطر

انواع زعفران برای صادرات به کشور قطر

انواع مختلفی زعفران برای صادرات و تجارت مورد استفاده قرار میگیرد؛ که شامل:

  • زعفران نگین پرسی (نگین پرسی ، نگین اتویی)
  • زعفران سوپر نگین
  • زعفران نگین درجه یک
  • زعفران شبه نگین
  • زعفران سرگل
  • زعفران پوشال
  • زعفران دسته

میباشد. بالاترین عیار در زعفران مربوط به زعفران نگین است. عیار زعفران به قدرت رنگ دهی و مقدار عطر و بوی آن می گویند که هرچه بیشتر باشد عیار آن بالاتر است. ولی شما برای صادرات باید متقاضیان خود را در نظر بگیرید.


بیشتر بخوانید :


متقاضیان زعفران با کیفیت در قطر چه کسانی هستند؟

زمانی که شما قصد صادرات زعفران دارید باید بازار های آن کشور و متقاضیان را درنظر بگیرید. این جمله به این معناست که بدانید چه نوع زعفرانی به چه تاجر و اشخاصی بفروشید. به‌طور مثال: برای زعفران صادرات و سوغات؛ از بهترین نوع زعفران یعنی زعفران نگین استفاده می کنیم که نسبت ب دیگر زعفران ها برتری و قیمت بیشتری دارد.

یا مثال دیگر برای فروش به کارخانه جات نوشیدنی و قرار داد بستن با کارخانه جات دمنوش، پیشنهاد گلبرگ زعفران گزینه مناسب و معقولیست؛ که هم قیمت کمتری تری دارد هم پیشنهاد مناسب تر در راستای درخواست متقاضی میباشد.

این گزینه ها برای معرفی به تاجران، نیاز به هوش و ذکاوت و تجربه شخصی شما به عنوان یک صادر کننده به کشور خارجی دارد. در صورتی که شما تجربه ندارید، میتوانید با تماس یا پرکردن فرم در سایت مجموعه ی شهرزعفران از تجربه و راهنمایی کارشناسان خبره ما استفاده کنید.

در ادامه برای فروش شما میتوانید با مکاتبه با تجار بزرگتر دیگر کشور های عربی که جز فعالین اقتصادی در قطر محسوب میگردند با آن ها معامله نمایید. و یا فروش در بازار های محلی با ابعادی کوچک‌تر، برای کسب و کارهای خردتر مانند: فروش در رستوران ها و فروشگاه های زنجیره ایی در این کشور از طریق بازار های محلی مانند بازار قدیمی سوق واقف است که هم تامین کننده نیاز اشخاص بومی و هم مورد نظر توریست های مختلف است اقدام نمایید.

قیمت زعفران دسته صادارتی

نحوه صادرات زعفران به قطر چگونه است؟

مهم‌ترین دلیلی که باعث شد تا قطر به بهترین بازار صادراتی ایران تبدیل شود، رابطه سیاسی مناسب قطر با ایران است. نحوه صادرات بدین صورت میباشد :

  • ایجاد مراکز تجاری ایرانی در قطر
  • بازاریابی مؤثر در بازارهای قطر و شناساندن کالاهای ایرانی
  • عرضه زعفران با کیفیت به بازارهای قطر منطبق با استانداردهای جهانی

برای صادرات زعفران ایرانی به قطر، شما باید ابتدا با مشتری مذاکره کرده، سپس برای مشتری نمونه زعفران ارسال کنید و در صورت تایید نمونه، به دنبال تامین و ارسال کالا از طریق گمرکی باشید.

برای ارسال کالا و هزینه های ارسال می توانید با ما تماس بگیرید.

 قیمت زعفران پوشال صادراتی

قیمت زعفران با کیفیت و روش های ارسال زعفران به کشور قطر

سطح زندگی در قطر به گونه ایی است که محصولاتی که وارد می کنند باید استاندارد اروپایی داشته باشند. به همین دلیل یکی از وارد کننده های زعفران اسپانیایی قطر است.

حال اگر ما بسته بندی زیبا برای زعفران انتخاب کنیم و بهترین نوع زعفران را در این بسته بندی، به کشور قطر ارسال کنیم ما می توانیم در این بازار جایگاهی را برای خودمان به دست بیاوریم.

قیمت زعفران ( ۴ گرم ) در هایپرمارکت های قطر و در سطح فروشگاه های زنجیره ای معادل ۱۰۰ ریال قطری است که اگر بخواهیم به صورت تومانی محاسبه کنیم معادل ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ می باشد( طبق اخرین قیمت ارز در تاریخ ۱۴/۱۱/۱۴۰۲). البته در نظر داشته باشید این قیمت فروش آن هاست و اگر شما بخواهید زعفران درجه یک را صادر کنید و به آنها بفروشید با قیمت عمده و تقریبا برابر با قیمت ایران با شما همکاری خواهند داشت.

مجموعه شهر زعفران برای ارسال زعفران، میتواند به نمونه ( سمپل ) را صورت پستی به کشور مقصد ارسال نماید.
همچنین در صورت درخواست بار کیلویی به صورت گمرکی ارسال می گردد.

همانطور که می‌دانید قیمت زعفران به صورت به روز و نوع سفارش شما به صورت فله یا بسته بندی و نوع بسته بندی مدنظر شما محاسبه می شود.

توصیه ما به شما این است برای کمتر کردن هزینه ها، از زعفران بی کیفیت استفاده نکنید.
برای پایدار ماندن در صادرات و حفظ مشتری ها، کیفیت زعفران در درجه اول قرار دارد.
در صورت تمایل به دریافت بیشتر اطلاعات در خصوص هزینه ها، شما میتوانید به صورت رایگان با کارشناسان مجموعه ی شهر زعفران در تماس باشید.

ceo-shahresaffron

مجتبی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *