زعفران قیمت مناسب | زعفران اقتصادی چیست؟

زعفران اقتصادی بخرم یا نه؟

با توجه به شرایط اقتصادی چه نوع زعفرانی خریداری کنیم؟ زعفران اقتصادی چیست؟ آیا زعفران قیمت مناسب را بخریم یا نه؟ اگر شما هم این سوال ها برایتان دغدغه شده و دوست دارین از زعفران اصل و با کیفیت استفاده کنین ولی به دلیل شرایط اقتصادی توان خرید زعفران ندارید با ما در این مقاله همراه باشید.

زعفران قیمت مناسب

زعفران اقتصادی چیست؟

قیمت زعفران در اوایل برج بهمن ۱۴۰۲ بسیار افزایش یافته است به صورتی که هر کیلو زعفران از ۵۸٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان به ۷۵٫۰۰۰٫۰۰۰۰ تا ۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰ رسیده است. با توجه به این افزایش قیمت زعفران، بسیاری از مصرف کنندگان زعفران به دنبال زعفرانی با قیمت پایین تر میگردند، و به در این بین افراد سودجو به دنبال سواستفاده هستند و زعفران تقلبی را در بازار رواج می دهند.

همچنین به دلیل اینکه افراد سودجو بتونن سود خوبی از این بازار تقلبی دریافت کنن، زعفران اقتصادی رو بین مردم جا میندازن تا با خیال راحت بتونن سود کنند و ضرری که به مردم وارد میشه هم براشون مهم نیست.

بیایم بررسی کنیم که این افراد سودجو چه نوع زعفرانی رو به عنوان زعفران اقتصادی یا زعفران قیمت مناسب به مردم می فروشند:

انواع زعفران تقلبی

سود جویان معمولا از دو روش برای تولید زعفران تقلبی استفاده می کنند.

آنها مواد دیگری را رنگ کرده به جای زعفران به شما می فروشند و یا زعفران را با روش های مختلف سنگین می کنند و شما زعفران کمتری در ازای مبلغ پرداختی دریافت کنید.

رنگ کردن مواد دیگر

در این نوع تقلب بخش خامه زعفران یا کلاله ذرت را با استفاده از رنگ های مصنوعی و یا طبیعی رنگ می کنند.

استفاده از رنگ های مصنوعی در این نوع تقلب بسیار خطرناک است و می تواند عوارض جبران ناپذیری برای سلامت شما داشته باشد.

در مورد استفاده از رنگ های طبیعی برای تقلب معمولا از رنگ خود زعفران برای رنگ کردن استفاده می شود.

زعفران تقلبی

سنگین کردن و افزودن ناخالصی

در این نوع تقلب از انواع روغن ها، آب قند و عسل و نوشابه برای سنگین کردن کلاله های زعفران استفاده می شود.

به عنوان مثال اگر شما یک مثقال زعفران تقلبی بخرید؛ ۲ گرم آن مواد ناخالص یا رنگ شیمیایی خواهد بود.

پس در نظر داشته باشید که قیمت پایین زعفران باید برای شما سوال برانگیز باشد. همچنین قیمت پایین زعفران نباید شما رو شگفت زده کند و فکر کنید که این فروشنده به فکر مشتریه که داره قیمت زعفران رو اینقدر پایین میگه و بقیه که قیمت بالاتری دارند دزد و کلاهبردارند، نه در واقع طرف فقط به فکر سود خودشه و سلامتی شما هیچ اهمیتی براش نداره.

در واقع شما با خرید زعفران تقلبی به سلامتی خود و اطرافیانتان آسیب می زنید.

پس در هنگام خرید زعفران چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری، مراقب سواستفاده های افراد سودجو باشید.

روش های تشخیص تقلب در خانه

۱- شکل ظاهری زعفران :

کلاله های زعفران، شکل شیپوری مانند دارند.

۲- عطر و مزه زعفران :

زعفران عطر شیرین دارد نه مزه شیرین، مزه زعفران اصل کمی تلخ است.

۳- تست زعفران با آب :

چندتا کلاله زعفران را به صورت رندوم داخل یک لیوان آب بندازین و مدتی صبر کنید. اگه کلاله ها به صورت آرام رنگ پس دادند و ته نشین نشدند زعفران شما اصل می باشد، و اگر رنگ کلاله همان ابتدا پخش بشه و کلاله به رنگ سفید درآمد و ته نشین شد زعفران شما تقلبی است.

تفاوت بین زعفران تقلبی و اصلی

آیا زعفران قیمت مناسب بخرم یا نه؟

قیمت روز زعفران به شرح زیر است:

لیست قیمت روز زعفران

هر زعفرانی با قیمت پایین تر دیدین شک کنید، باور کنید افراد سودجو فقط به فکر جیب خودشون هستند و به فکر شما و سلامتی شما نیستند.

در بازار اگه توجه کرده باشین قیمت زعفران اقتصادی ، مثقالی از ۸۰٫۰۰۰ تومان تا ۲۲۰٫۰۰۰ تومان است. به نظر شما این منطقیه که زعفران اینقدر قیمتش پایین باشه؟

۱۰۰ درصد این زعفران های قیمت پایین تقلبی است و حتی بعضی از سودجوها زعفران هندی را به عنوان زعفران اصل به مردم می فروشند. زعفران هندی کاملا سرطان زاست و رسما با جون مصرف کننده بازی میکنه.

پس لطفا برای سلامتی خودتان و اطرافیانتون هم سعی کنین زعفران اصل را مصرف کنید.

اما شاید با خودتون بگین ما پولمون به زعفران اصلی نمیرسه پس چیکار کنیم؟

با توجه به شرایط اقتصادی چه نوع زعفرانی خریداری کنیم؟

اگر شما مصرف کننده زعفران هستید، چند نوع زعفران اقتصادی برای شما نام می برم تا با انجام دادنش بتونین از زعفران اصل و با کیفیت استفاده کنید.

انواع زعفران اقتصادی یا زعفران قیمت مناسب :

۱- زعفران سرگل شکسته یا نرمه زعفران :

زعفران سرگل شکسته از الک شدن زعفران سرگل و نگین به دست می آید. زعفرانی که شکل ظاهری آن ممکن است نظر شما را جلب نکند اما کیفیت رنگ و عطر و بوی آن دقیقا با زعفران سرگل و نگین برابر است.

زعفران نرمه یا سرگل شکسته

۲- زعفران دسته :

زعفران دسته به عنوان مادر زعفران شناخته می شود. به دلیل وجود سفیدی زعفران همراه با کلاله، زعفران دسته یا دخترپیچ بهترین نوع زعفران است. و قیمت مناسبی هم دارد. همچنین شما می توانید قسمت سفیدی زعفران را با قیچی از کلاله جدا کرده و زعفران نگین همراه با سفیدی زعفران داشته باشید.

زعفران دسته

۳- سفیدی زعفران :

سفیدی زعفران رنگ بسیار بسیار پایینی دارد ولی عطر و بوی بسیار فوق العاده ای دارد. شما می توانید زعفران سرگل و سفیدی زعفران را خریداری کرده و برای مصرف از هر دو نوع زعفران به مقدر کافی پودر کنین و از آن برای مصرف غذا، شیرینی ، چایی، دمنوش و …. استفاده کنین.
با این روش شما هم رنگ و هم عطر و بوی بسیار عالی ایجاد خواهید کرد.

سفیدی زعفران

پیشنهاد ما به شما برای خرید زعفران مرغوب با قیمت مناسب

اگر به دنبال خرید زعفران قیمت مناسب هستید، به اندازه ی بودجه ای که قراره اختصاص بدین زعفران اصل بخرین. به طور مثال اگر شما بودجتون کمه و حتی به یک مثقال زعفران نمیرسه از وزن های کمتر استفاده کنید، ولی زعفران اصل خریداری کنید.

در صورت خرید زعفران اصل و با کیفیت بهتره از مراکز قانونی استفاده کنید. همچنین قانون برگشت کالا در صورت عدم رضایت رو چک کنید که حتما داشته باشند.

در مجموعه ی شهر زعفران کلیه ی اجناس به صورت اصل و با کیفیت ارائه می شود و در صورت هرگونه نارضایتی می توانید از گارانتی برگشت کالا استفاده کنید و تمام وجه خود را دریافت نمایید.

برای خرید زعفران با کیفیت و اصل و با ضمانت با ما در تماس باشید.

ceo-shahresaffron

مجتبی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *