قیمت زعفران پوشال قلمدار

زعفران پوشال چیست؟ انواع زعفران پوشال کدام است؟ زعفران پوشال قلمدار را چطور صادر کنیم؟ قیمت زعفران پوشال درجه یک چقدر است؟

Advertisement Code

قیمت زعفران پوشال درجه یک
زعفران پوشال چیست ؟

اگر کلاله زعفران همراه با مقداری از سفیدی زعفران یا خامه زعفران جدا شود به این نوع زعفران،زعفران پوشال می گویند.همچنین این نوع زعفران دارای تمامی خواص زعفران می باشد ، چون به نوعی رشته کامل زعفران است.
انواع زعفران پوشال
زعفران پوشال ضعیف
کلاله های زعفران بسیار ضعیف و نازک است که مهمترین دلیل آن آب ناکافی و خاک نامناسب و همچنین آبیاری زمین پس از موعد مقرر می باشد. عامل دیگر و تاثیر گذار ،ریز و ضعیف بودن پیاز زعفران می باشد. که در مطلب کاشت پیاز زعفران توضیح داده ایم که اگر نحوه ی کاشت پیاز به درستی انجام نگیرد در کلاله ی زعفران تاثیرگذار است.
همچنین زعفران پوشال ضعیف به زعفرانی گفته می شود که علاوه بر موارد بالا، دارای پرز یا پشم زیاد نیز باشد، دلیل این امر نیز این است که کشاورز زعفران را روی پتو خشک می کند.
قدرت رنگی زعفران پوشال ضعیف حدود 180 تا 200 می باشد.
زعفران پوشال معمولی
کلاله ها درشت تر است، بو و طعم بهتری نسبت به نوع معمولی دارد.
قدر رنگی زعفران پوشال معمولی حدود 200 تا 215 می باشد.

زعفران پوشال
زعفران پوشال قلمدار
زعفران پوشال قلمدار دارای قلم های کشیده و بزرگ هستند، هیچ گونه گرده ی زعفران بر روی زعفران وجود ندارد، میزان سفیدی زعفران نیز کم است.
قدرت رنگی زعفران پوشال قلمدار در حدود 215 تا 245 می باشد.

خرید زعفران پوشال درجه یک
تقلب در زعفران پوشال :

زعفران پوشال به دلیل اینکه در بازار یک زعفران با کیفیت خوب و قیمت مناسب می باشد عده ای متقلبان را به این فکر می اندازد که زعفران پوشال را خریداری کنند و سپس قسمت سفیدی زعفران موجود در زعفران پوشال را رنگ کنند و سپس زعفران رنگ شده را به جای زعفران سرگل یا زعفران نگین به فروش برسانند.
تنها راهی که می توان تقلب در زعفران را شناخت آزمایش زعفران است. مجموعه ی شهر زعفران به دلیل داشتن آزمایشگاه مجهز قابلیت آزمایش زعفران و تشخیص تقلب موجود در زعفران را دارد. لذا کلیه ی محصولاتی که به فروش می رسانیم دارای برگه ی آزمایش می باشند.
به همین دلیل در هنگام خرید زعفران پوشال حتما اطمینان حاصل کنید و زعفران مرغوب و درجه یک را خریداری نمایید.

تفاوت زعفران پوشال و سرگل

پوشال و سرگل چه تفاوتی با هم دارند؟ کدام یک از این دو نوع مرغوبتر می باشد؟
سرگل فاقد هر گونه سفیدی(خامه) می باشد و قلم های آن شکستگی دارد، اما در پوشال معمولا سه شاخه زعفران (کلاله) به هم وصل هستند و در انتهای آن مقداری زردی وجود دارد که در زعفران قلمدار این مقدار سفیدی نسبت به پوشال معمولی کمتر است.

صادرات زعفران پوشال

زعفران پوشال نیز همانند انواع دیگر زعفران در دنیا محبوبیت خاص خود را دارد و خیلی از مشتریان خارجی و داخلی به دنبال این نوع زعفران هستند. به نوعی می توان گفت چون قیمت زعفران پوشال مناسب است و زعفران پوشال کیفیت قابل قبولی دارد به یک محصول خوب برای خریداران تبدیل شده است. برترین زعفران برای خریداران زعفران پوشال قلمدار است که در بازار داخلی و خارجی خرید و فروش می شود.
خریداران زعفران پوشال :
1- مراکز داروسازی
2- کارگاه های قنادی و شیرینی پزی
3- کترینگ ها و رستوران ها
4- هتل ها
توجه داشته باشید که موارد گفته شده بر اساس خرید کلی مشتریان و آمار مجموعه ی شهر زعفران بوده و این به معنای اینکه شرکت های دیگر یا افراد دیگر زعفران پوشال را نمی خرند نیست.

زعفران پوشال قلمدار

زعفران پوشال را به چه کشورهایی می توان صادر کرد؟

1- اسپانیا : اسپانیا بزرگترین خریدار زعفران پوشال ایران است. به طوری که شاید بالا 60 درصد، تولید زعفران پوشال ایران را به اسپانیا صادر کنند.
2- ایتالیا
3- فرانسه
4- امارات
5- عمان
6- کویت
کشورهای گفته شده به این دلیل است که شما می توانید برای بازاریابی ، این کشورها را هدف خود قرار داده و بتوانید شروع به تجارت زعفران کنید.

لیست قیمت روز زعفران 23 تیر 1403

نام محصولقیمت عمده کیلویی
زعفران سوپر نگین درجه یک107 میلیون تومان
زعفران سوپر نگین درجه دو104 میلیون تومان
زعفران نگین درجه یک103 میلیون تومان
زعفران نگین درجه دو101 میلیون تومان
زعفران سرگل درجه یک99 میلیون تومان
زعفران پوشالی درجه یک98 میلیون تومان
زعفران پوشال معمولی97 میلیون تومان
زعفران شکسته درجه یک85 میلیون تومان
زعفران دخترپیچ درجه یک76 میلیون تومان
زعفران سفیدی درجه یک9 میلیون و 500 هزار تومان
پرچم زرد زعفران درجه یک1 میلیون و 300 هزار تومان

قیمت زعفران پوشال چقدر است؟

زعفران پوشال به دلیل اینکه همراه کلاله زعفران مقداری سفیدی زعفران نیز وجود دارد، قیمت پایین تری نسبت به زعفران نگین یا سرگل دارد. ولی این امر باعث نشده است که نتوان زعفران پوشال را صادر کرد.
قیمت زعفران با توجه به انواع زعفران پوشال متفاوت است.
قیمت زعفران پوشال در بازار جهانی نیز به مراتب از زعفران نگین و سرگل پایین تر بوده و یکی از دلایل خرید این نوع زعفران قیمت پایین آن نیز می باشد. در شرایط حال حاضر با توجه به ویروس کرونا، بازار زعفران قیمت ثابتی ندارد و مدام در حال تغییر می باشد.
برای اطلاع از قیمت زعفران پوشال درجه یک و قلمدار صادراتی شما می توانید با مسئول فروش مجموعه ی شهر زعفران تماس گرفته و از قیمت روز زعفران با خبر گردید.
همچنین می توانید با ما از طریق واتساپ و تلگرام به نشانی نیز در ارتباط باشید.
برای اطلاع از قیمت زعفران نیز می توانید در کانال تلگرامی مجموعه ی شهر زعفران به نشانی shahresaffron@ نیز عضو کانال شده و قیمت ها را مشاهده کنید.
همچنین از شما دعوت می کنم از صفحه ی اینستاگرام شهر زعفران دیدن فرمایید .

ceo-shahresaffron

مجتبی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *