آنچه در این مقاله می خوانید...

بهترین نوع زعفران برای صادرات:انواع زعفران نگین:مشخصات زعفران صادراتیصادرات زعفران نگین :قیمت زعفران صادراتی

قیمت روز زعفران نگین صادراتی

آنچه در این مقاله می خوانید...

بهترین نوع زعفران برای صادرات:انواع زعفران نگین:مشخصات زعفران صادراتیصادرات زعفران نگین :قیمت زعفران صادراتی

بهترین زعفران صادراتی کدام نوع زعفران است؟ مشخصات زعفران صادراتی درجه یک چیست؟ بهترین نوع زعفران نگین کدام است؟ کدام کشورها زعفران نگین را خریداری می کنند؟ در کدام کشورها می توان زعفران را بازارایابی کرد؟ قیمت فله زعفران صادراتی چقدر است؟

خرید زعفران نگین درجه یک

بهترین نوع زعفران برای صادرات:

زعفران ایران به دلیل کیفیت و رنگ و عطر و بوی آن در کل جهان حرف اول را می زند. حتی فروشندگان اسپانیایی که زعفران ایران را می خرند و سپس با برند خودشان می فروشند از این مطلب آگاه هستند، ولی به دلیل وجود دلالان پیاز زعفران و زعفران به فروشندگان خارجی فروخته می شود و آن ها از زعفران ایران بهره می گیرند.
هر نوع از زعفران تولید شده در ایران را می توان به دیگر کشورهای خارجی صادر کرد. بطور مثال کشور اسپانیا و چین یکی از بزرگترین خریداران زعفران ایران می باشند ولی خرید نوع زعفران ممکن است در کشورهای مختلف نیز فرق داشته باشد.
به طوری که در زعفران سرگل نیز توضیح دادیم که چه کشورهایی خریدار زعفران سرگل هستند.
توصیه می کنم این مطلب را بخوانید.
به طور کلی نمی توان بهترین نوع زعفران برای صادرات را مشخص کرد، دلیل آن هم این است که کشورهای مختلف با توجه به ذائقه ی آن ها نوع زعفران مصرفی فرق می کند.
پس اگر شما مشتری در کشور خارجی دارید بهتر است ابتدا نوع زعفران درخواستی را از مشتری خود بخواهید.
خرید زعفران نگین صادراتی :
زعفران نگین یکی از برترین زعفران های قلم درشت و با کیفیت در ایران و جهان محسوب می شود. زعفرانی که به دلیل قلم های درشت و خیره کننده هر کسی را به خرید وادار می کند. زعفران نگین به طور کلی به زعفرانی گفته می شود که دارای سه کلاله ی درشت باشد و هیچ گونه سفیدی زعفران یا خامه زعفران به آن متصل نباشد.
ظاهر زعفران نگین از زعفران سرگل درشت تر است.
قدرت رنگی زعفران نگین بین 230 تا 320 می باشد که بالا و پایین شدن عدد قدرت رنگی به نوع زعفران نگین و قلم های آن بستگی دارد.

انواع زعفران نگین:

1- زعفران نگین پرسی اتویی

خرید زعفران نگین صادراتی
2- زعفران سوپر نگین

خرید زعفران سوپر نگین صادراتی
3- زعفران نگین درجه یک

قیمت زعفران نگین درجه یک
4- زعفران شبه نگین

فروش زعفران نگین قائنات
که در مقاله ی خرید زعفران نگین صادراتی در مورد انواع زعفران نگین، توضیحاتی داده ایم.
اما به طور کلی،کیفیت و درشت بودن قلم زعفران به ترتیبی که انواع زعفران نگین نوشته شده است تغییر می کند و بهترین و با کیفیت ترین و گران ترین نوع زعفران نگین ، نگین پرسی اتویی و ارزانترین نوع زعفران نگین نیز شبه نگین می باشد.
این به این معنا نیست که زعفران های مثل شبه نگین یا نگین درجه یک یا سوپر نگین کیفیت و قدرت رنگی و عطر و بوی لازم را ندارند، بلکه به این درجه بندی بر اساس قلم درشت زعفران، قدرت رنگی، کیفیت می باشد.
و ممکن است برای یک کشور زعفران سوپر نگین بهتر باشد و برای کشور دیگر زعفران شبه نگین.

مشخصات زعفران صادراتی

زعفران ایران به ۴۶ کشور دنیا صادر میشود. بیشترین هزینه و زحمت برای تولید زعفران در ایران صرف می‌شود چرا که برای به دست آوردن یک کیلوگرم زعفران خشک باید کشاورزان ساعت های متمادی ۱۷۰ هزار عدد گل زعفران را از کلاله جدا کرده، خشک و پاکسازی و فرآوری می کنند تا نهایتا زعفران به دست آید.

لیست قیمت روز زعفران 23 تیر 1403

نام محصولقیمت عمده کیلویی
زعفران سوپر نگین درجه یک107 میلیون تومان
زعفران سوپر نگین درجه دو104 میلیون تومان
زعفران نگین درجه یک103 میلیون تومان
زعفران نگین درجه دو101 میلیون تومان
زعفران سرگل درجه یک99 میلیون تومان
زعفران پوشالی درجه یک98 میلیون تومان
زعفران پوشال معمولی97 میلیون تومان
زعفران شکسته درجه یک85 میلیون تومان
زعفران دخترپیچ درجه یک76 میلیون تومان
زعفران سفیدی درجه یک9 میلیون و 500 هزار تومان
پرچم زرد زعفران درجه یک1 میلیون و 300 هزار تومان

اما مشخصات زعفران صادراتی عبارت است از:
1-دارای برگه آزمایش باشد که اگر تقلبی در آن رخ دهد فرد فروشنده جریمه می شود، همچنین زعفران صادراتی نباید رنگ شیمیایی داشته باشد، اگر در آزمایشگاه های مشتری شما این موضوع فهیمده شود خسارت سنگینی را باید متحمل شوید. پس در هنگام خرید زعفران برای صادرات حتما زعفران آزمایش شده را خریداری کنید.
2- نکته بعدی این که زعفران صادراتی درجه یک باید دارای قلم های درشت عیار و قدرت رنگ دهی بالایی باشد که این امر موجب می شود اعتماد فرد خریدار بالا برود و زعفران درجه یک را از شما خریداری نماید
گاهی نیز مشتری شما برای شما تعیین می کند که چه قدرت رنگی لازم دارد و سفارش باید بر اساس همان قدرت رنگی باشد.
3- نوع بسته بندی که برای آن در نظر گرفته می شود. هر کشوری با توجه به آداب و رسوم مخصوص به خود رنگ ها و بسته بندی های خاصی را می پسندند. ممکن است رنگ بسته بندی شما در یک کشور توهین به آداب و رسوم آن کشور باشد.
پس حتما در زمان سفارش گرفتن از مشتری از آداب و رسوم آن کشور نیز آگاهی پیدا کنید.

صادرات زعفران نگین :

انواع زعفران نگین نیز مشتری های خاص خود را در کشورهای خارجی دارد که در اینجا برخی از کشورهای خریدار زعفران نگین را به شما معرفی می کنیم تا روند بازاریابی شما سریعتر انجام شود.
کشورهای خریدار زعفران نگین پرسی و سوپر نگین :
1- کشور چین : بزرگترین خریدار زعفران نگین می باشد.
2- کشور امارات
3- کشور عمان
4- کشور کویت
5- کشور عربستان
5- کشور ایتالیا
6- کشور ژاپن
7- کشور اندونزی
8- کشور آلمان
9- کشور آمریکا
کشورهای خریدار زعفران نگین درجه یک و زعفران شبه نگین :
1- کشورهای جنوبی آفریقا
2- کشور امارات
3- کشور عمان
4- کشور کویت
5- کشور سریلانکا
6- کشور سوئد
هدف از گفتن کشورها، این است که اگر شما به دنبال بازاریابی زعفران هستید می توانید در کشورهای گفته شده زعفران نگین را بازاریابی کنید و مشتری به دست آورید.
شما فقط کافیست مشتری پیدا کنید، مجموعه ی شهر زعفران برای شما 0 تا 100 کار صادرات را انجام می دهد و مشتری شما فقط کافیست در کشور مقصد بار را ترخیص کند.
همچنین اگر سفارش شما کم است، ما می توانیم از کشور دبی برای شما با پست های موجود، زعفران درخواستی شما را ارسال کنیم تا مشتری شما یا شما دوست عزیز بدون نیاز به هزینه های گمرکی زعفران را در درب منزل خود دریافت نمایید.

قیمت زعفران صادراتی

در سال ۹۹ قیمت زعفران همچنان با فراز و نشیب های خود روبرو است و با وجود ویروس کرونا فعلا نمی توان صادرات زعفران را انجام داد ولی در خارج از ایران قیمت زعفران همچنان بالا گزارش می شود.قیمت زعفران صادراتی در داخل ایران از ۸۸۰۰ تا 13 میلیون تومان می باشد که این قیمت ثابت نیست و در حال تغییر است.
البته این قیمت برای داخل کشور می باشد و به دلیل اینکه در حال حاضر با توجه به شرایط کرونا، کسب و کار دنیا را نیز شامل شده قیمت زعفران دچار تحولاتی است که روزانه در حال تغییر است.
همچنین هزینه های حمل و نقل نیز نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده که همین مورد باعث شده خیلی از تجار زعفران ایران نتوانند صادرات انجام دهند و همین امر نیز باعث گران شدن زعفران در کشورهای خارجی است.
برای اطلاع از قیمت زعفران با مسئولان فروش ما تماس گرفته و از قیمت روز آگاهی پیدا کنید.

ceo-shahresaffron

مجتبی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *